Klub CLEMENCE
 

Napíš si uvítaciu správu, na ktorú sledujúci odpíšu!

Čauko drahá!

Dnes ti pomôžeme napísať uvítaciu správu na Instagram, z ktorej tvoji noví followeri spadnú na zadok. A len tak medzi nami, oni padnú na zadok mnohí už len z toho, že ich budeš vítať. Túto drobnosť stále viac ľudí nerobí ako robí, a preto sa vďaka tomu môžeš sfleku zapísať novému followerovi do pamäte ako tá, ktorá si vôbec všimla, že ju niekto nový začal sledovať.

Ak sa pýtaš, prečo by mal sledujúci na správu odpísať, tak odpoveď je jasná. Instagram vďaka tomu dostáva signál, že tvoj obsah, je pre človeka na druhej strane zaujímavý, a posunie ho v záplave nových postov ostatných profilov, ktoré sleduje, dopredu. A to zvyšuje kredit aj tvojmu účtu, kedže medzi vami prebieha komunikácia. Skrátka win-win pre obe strany.

Áno, je to robota navyše, no pozri sa na to skôr cez optiku investície, ktorá sa ti neskôr vráti v podobe dôvery a lojality zákazníkov. Je to ako zdravá strava, ktorá sa ti neskôr v starobe oplatí lepším zdravím. Ako uvítacie správy zafungovalii našej klientke, si môžeš prečítať v tomto článku.

Ako teda napísať lákavú “uvítačku”? Poďme na to!

1. Predstav seba a svoju značku – stručne sa predstav a povedz v jednej vete, čomu sa venuješ. Buď výstižná a zrozumiteľná.

2. Opíš, aký problém vieš svojmu followerovi vyriešiť – resp. s čím dokážeš svojmu potenciálnemu klientovi pomôcť.

3. Opíš, čo na sociálnych sieťach ponúkaš – aký benefit prinesú tvojmu novému followerovi.

4. Ponúkaš niečo ako darček? – napríklad e-book zdarma alebo zľavu. Nezabudni ju ponúknuť aj svojmu novému sledujúcemu. Týmto spôsobom môžeš získať hneď aj emailový kontakt, ktorý môžeš použiť na zasielanie newslettra. A ku klientovi si opäť o krok bližšie.

5. Polož followerovi otázku, na ktorú ti rád odpovie – alebo pridaj nejakú výzvu, ktorá ho prinúti odpísať.

Na ukážku pripájame našu uvítaciu správu:

Easy, no nie? Veríme, že aj vďaka uvítacej správe na Instagrame budeš k svojim potenciálnym klientom bližšie a vryješ sa im do pamäti. Vidíme sa pri ďalšom článku!

Nikol & KatkaVybuduj si zarábajúcu značku s Klubom Clemènce.