2 TIPY ako titulkovať videá zdarma

Či chceš či nechceš, video sa stalo neoddeliteľnou súčasťou marketingu. Ponúka osobný kontakt a dôveryhodnosť, vďaka čomu si môžeš jednoduchšie vytvoriť osobnejší vzťah so svojou cieľovkou. Prostredníctvom videa dokážeš jednoduchšie a pútavejšie vyjadriť svoj príbeh, podeliť sa o zážitky, a vytvoriť vzrušujúci a podnetný obsah. Videá majú tiež väčšiu pravdepodobnosť, že budú zdieľané a šírené medzi ľuďmi, čo prispieva k ich širšej viditeľnosti a rastu.

Spoločne tieto dôvody podporujú dôležitosť natáčania videí a pridávania titulkov, čo môže mať pozitívny vplyv na tvoju značku, dosah a angažovanosť tvojej cieľovky.

Titulky nie sú len pre preklad cudzojazyčných obsahov, ale aj pre zlepšenie prístupnosti a zachytenie pozornosti divákov so zvukovými obmedzeniami. V tomto článku ti ukážeme, ako si bezplatne natitulkovať video pomocou skvelého nástroja, ktorý je užitočný pre malých podnikateľov pri budovaní ich značky.

Prečo sa oplatí si dať tú námahu a videá titulkovať?

1. Video bude oslovovať širšie publikum. Určite sa už aj tebe stalo, že si trebárs čakala u lekára a browsovala internety. Predpokladáme, že v tichom móde. Keď prišlo na rad nejaké video, tak pre teba v tej chvíli nemalo zmysel si ho pozerať, pretože si si v plnej čakárni asi nechcela zapínať zvuk, tak si ho preskočila a pravdepodobne si sa k nemu už nikdy nevrátila. To by sa nemuselo vôbec stať, keby malo video titulky! 🙂 V neposlednom rade to poteší napríklad aj publikum so sluchovým postihnutím.

2. Titulky zvýšia u videa potenciál. Keď ľudia vidia text na obrazovke, majú väčšiu pravdepodobnosť, že sa budú sústrediť na to čo im chceš povedať a budú ho sledovať dlhšie. To ti ponúka viac príležitostí na komunikáciu s divákmi a prezentovanie svojej značky.

3. Dostaň svoju značku za hranice! Ak chceš zvýšiť dosah svojich videí na medzinárodnej úrovni alebo osloviť viacjazyčné publikum, natitulkovanie je kľúčové. Môžeš jednoducho preložiť a pridať titulky v rôznych jazykoch, čo umožní divákom z rôznych krajín porozumieť tvojim videám a pripojiť sa k tvojej značke.

V ďalších častiach tohto článku ti ukážeme krok za krokom, ako si bezplatne natitulkovať video a využiť tento skvelý nástroj na budovanie tvojej značky.

Ako na titulky?

1.) www.veed.io

Veed.io je online platforma, ktorá poskytuje nástroje na úpravu videa priamo v prehliadači. Titulky ti dokonca vygeneruje samo, ty si len upravíš prípadné nedokonalosti či preklepy. Je to nástroj, ktorý okrem TITULKOVANIA vieš využiť na jednoduché a rýchle úpravy videí (ako orezanie, spojovanie, pridávanie textu, efektov, filtra, atď.) Okrem toho vieš pripojiť zvukové stopy a konvertovať videa do rôznych formátov. V obmedzenom režime je to free (do 10 min videa), ale vieš si zakúpiť platenú verziu, kde máš možností viacej. Je to na tebe!

2.) CANVA

Kto by ju nepoznal? My osobne milujeme titulkovať videá v canve (v prehliadači alebo v appke na mobile!), vieme si ich pekne prispôsobiť ako potrebujeme. Nech sa páči, inšpirované návodom tu: bit.ly/klikaj-s-clemence

Ďakujeme ti, že si vydala s nami na túto cestu objavovania a zdokonaľovania svojej značky :). Tešíme sa tvoju opätovnú návštevu na našom webe a Instagrame a veríme, že ti budeme aj naďalej prinášať hodnotný obsah a tipy, ktoré ti pomôžu dosiahnuť tvoje ciele.

Ak máš nejaké otázky alebo nápady na ďalšie témy, napíš nám, potešíme sa.

dve ženy sediace za stolom

Katka & NikolVybuduj si zarábajúcu značku s Klubom Clemènce.