3 rýchle kroky ako si stiahneš video z Instagramu

Sociálne médiá, a najmä Instagram, sú obľúbenými platformami na zdieľanie fotografii a videí. Často sa však stáva, že vytvoríš video na IG a potrebuješ ho použiť na iný kanál, do prezentácie, na iné projekty a podobne.  No, ako na to? Poznáme spôsob, ako jednoducho stiahnuť video priamo z Instagramu! Poďme na to.

Najskôr sa však pozrime spoločne na to, prečo by sa ti takéto video mohlo zísť.

ukladanie pre offline prehrávanie: Môžeš mať obľúbené videá z Instagramu, ktoré chceš sledovať aj bez pripojenia na internet, napríklad počas letu alebo na miestach s obmedzeným prístupom k wifi. Stiahnutie videa ti umožní mať ho kedykoľvek pri sebe.

zdieľanie na iných platformách: Ak máš vlastný blog, YouTube kanál alebo iné sociálne siete, je fajn recyklovať a zdieľať zaujímavé videá z Instagramu so tvojimi sledovateľmi.

uchovávanie archívu: Nájdeš viedá, ktoré ťa inšpirujú alebo ti pripomínajú osobné spomienky. Stiahnutie a uchovanie týchto videí ti umožní vytvoriť si svoj vlastný archív obsahu, ktorý si môžeš prehliadať kedykoľvek chceš (bez nutnosti byť “online” a pracovať tak bez vyrušení).

 

 

Kde použiť stiahnuté videá z Instagramu:

svoj blog alebo webovú stránku: Ak máš blog alebo webovú stránku, môžeš stiahnuté video z Instagramu použiť ako súčasť svojho obsahu. Môžeš ho vložiť do svojich článkov, recenzií alebo tutoriálov, aby si svojim čitateľom poskytla vizuálnu podporu.

– videá pre YouTube alebo iné platformy: Ak vytváraš obsah na YouTube, Facebook, TikTok alebo iné platformy, môžeš stiahnuté video z Instagramu upraviť a prispôsobiť pre tieto kanály. Buď ho použiješ priamo alebo ako súčasť väčšej tvorby.

– prezentácie a projekty: Ak pracuješ na prezentáciách, školských projektoch alebo firemnej tvorbe obsahu, stiahnuté videá z Instagramu môžu byť skvelým doplnkom. Môžeš ich použiť na ilustráciu svojich myšlienok, poskytnutie príkladov alebo inšpirácie.

 

A teraz už poďme na to!

Skopíruj si URLku videa (link), ktoré chceš stiahnuť:

Otvor si v prehliadači stránku www.sssgram.com (v článku na blogu je klikateľný odkaz) a skopírovaný link vlož do okna “paste the instagram link here”:

Klikni na “Download”:

Po načítaní titulného obrázku klik ešte raz na “Download”: (obrázok)

A posledný krok “stiahnuť”: (obrázok)

Et voilà! Hotovo 🙂

Vždy si prosím uvedomujme, že pri sťahovaní obsahu z (nielen) Instagramu je dôležité dodržiavať autorské práva a rešpektovať práva tvorcov. Sleduj pokyny platformy a vždy postupuj v súlade s pravidlami.

Ďakujeme ti, že si vydala s nami na túto cestu objavovania a zdokonaľovania svojej značky :). Tešíme sa tvoju opätovnú návštevu na našom webe a Instagrame a veríme, že ti budeme aj naďalej prinášať hodnotný obsah a tipy, ktoré ti pomôžu dosiahnuť tvoje ciele.

Ak máš nejaké otázky alebo nápady na ďalšie témy, napíš nám, potešíme sa.

dve ženy sediace za stolom

Katka & Nikol

Tags:
,


Vybuduj si zarábajúcu značku s Klubom Clemènce.