Aký vplyv má formát príspevku na dosahy?

Zdá sa, že väčší, než by si predpokladala!

Keď hovoríme o formáte príspevku, mám na mysli štvorec alebo obdĺžnik. Prečo je vhodnejšie použiť pomer strán 4:5 než starý známy 1:1?

Poďme sa na to spolu pozrieť.

1. je vizuálne príťažlivý a dokáže zachytiť viac obsahu ako klasický štvorec.

2. najdôležitejšie! zapĺňa viac miesta na obrazovke pri skrolovaní a tvoj sledovateľ keď uvidí tvoj post, nie je lákaný ďalším postom konkurenta pod tebou a nepreklikn sa naň. Dáva zmysel?

3. a to nás privádza k bodu 3 a tým je ALGORITMUS bejbe! algoritmus preferuje pomer 4:5, a tým pádom majú tvoje príspveky väčšiu šancu a dosiahnutie vyššieho dosahu a zobrazenia. A to znamená viac sledovateľov alebo viac zapájania sa.

formaty prispevkov na instagrame

Samozrejme, nie je to alfou omegou, môžeš (priam musíš) to prestriedavať s ostatnými formátmi.

Za nás je najdôležitejšia konzistentnosť (pravidelnosť v publikovaní) a striedanie rôznych formátov. Single post, carousel, reels, live vysielania… Lebo na každdého followera platí niečo iné. A nezabúdaj na sprievodcu!

Hlavne:

x  skúšaj,

x  publikuj,

x  vyhodnocuj.

A daj nám vedieť, či ti tento náš tip pomohol! 🙂

Ďakujeme ti, že si vydala s nami na túto cestu objavovania a zdokonaľovania svojej značky :). Tešíme sa tvoju opätovnú návštevu na našom webe a Instagrame a veríme, že ti budeme aj naďalej prinášať hodnotný obsah a tipy, ktoré ti pomôžu dosiahnuť tvoje ciele.

dve ženy sediace za stolom

Ak máš nejaké otázky alebo nápady na ďalšie témy, napíš nám, potešíme sa.

Tags:


Vybuduj si zarábajúcu značku s Klubom Clemènce.