Zorganizuj konečne svoje fotky!

Každý, kto predáva svoje produkty cez internet to asi pozná. Aj ten, kto nepredáva produkty, ale služby. Skrátka, zrejme sa aj tebe stalo, alebo to možno stále žiješ, že:  

1. máš trilión fotiek svojej práce

2. keď to potrebuješ, nevieš nájsť či vybrať zrovna tú najlepšiu či správnu

3. nakoniec používaš dookola tie isté, lebo sa nevieš z toho chaosu vymotať 

4. alebo ťa vôbec netrápi táto téma kvôli práci, ale ocitla si sa v situácii, že si sa chcela s rodinou či priateľmi podeliť o fotky z výletu či dovolenky bez toho, aby si ich verejne zdieľala na sociálne siete

Ak je ti toto povedomé, pokračuj v čítaní. A ak aj možno máš svoje fotky a grafické materiály úhľadne roztriedené, neodchádzaj! Dobre ti možno padne tip, ako ich mať poruke, kedykoľvek a kdekoľvek. ????

Riešením je Google Drive o ktorom sme písali nedávno spolu s Google Photos. 

Google Photos je nástroj, ako názov napovedá, na organizáciu fotiek. V princípe ide rovnako o Cloud a fotky sú ukladané do priestoru Google Drive. Rozdiel robí iba fakt, že priečinky sú nazývané fotoalbumami a dajú sa tam ukladať iba fotky. Na Google Drive vieš totiž ukladať napríklad aj dokumenty. Využívanie Google Photos so sebou nesie rovnaké benefity ako Google Drive – teda fotky máš k dispozícii odkiaľkoľvek a kedykoľvek, sú uložením na drive bezpečne zozálohované, vieš ich jednoducho zdieľať s ostatnými no a okrem tohoto, si ich vieš dokonalo organizovať presne podľa svojich potrieb a predstáv! ???? A toto chceš! Predstav si takú tú Pinterestovú uhľadnú špajzu, kde má všetko svoje miesto a vždy nájdeš presne to čo v tej chvíli hľadáš! 

Perfektným na Google Photos je aj to, že ak si napríklad fotíš svoje produkty sama svojim mobilom a máš v mobile nahodenú aplikáciu Google Photos (čo mimochodom viac než vrelo odporúčame) tak vďaka synchronizácii máš svoje fotky okamžite k dispozícii aj vo svojom počítači, kde ich vieš upraviť a použiť na prípravu a plánovanie svojho obsahu napríklad na sociálne siete. 

Ako organizovať svoje fotky?

  • fotky sa do Google Photos nahrávajú podľa dátumov, vieš si vďaka tomu v nich listovať v čase. Ak teda vieš, že hľadáš fotku, ktorá vznikla v máji 2023, vieš ju nájsť podľa tohoto. Odporúčame ale používať sortovanie do albumov.
  • v Google Photos si môžeš vytvárať neobmedzené množstvo albumov. Zároveň je užitočné vedieť, že jednu fotku môžeš vkladať do rôznych albumov naraz. Čiže môžeš mať napríklad album so všetkými fotkami, ktoré vznikli v roku 2023 a zároveň (ak to potrebuješ) môžeš mať niekoľko ďalších albumov, kde si vieš tieto fotky triediť podľa rôznych kategórii. Albumy si pomenuješ podľa potreby, napr. “produktové fotky – máj 23”, “portréty jún/23 – fotil Janko Mrkvička”, “portréty september 23 – fotila Janka Nováková” atď
  • albumy sú vynikajúco využiteľné aj v prípade, že potrebuješ svoje fotky dať k dispozícii niekomu, ako podklad do tlače, alebo čokoľvek iné. Jednoducho si označíš fotky, ktoré potrebuješ zdieľať či odoslať a vytvoríš pre ne extra album. Ten vieš následne cez odkaz, ktorý si jednoducho skopíruješ zdieľať s tým, s kým potrebuješ. 

Čo ešte dokážu Google Photos?

Okrem spomínaného vyhľadávania podľa dátumu vieš vyhľadávať a triediť svoje fotky podľa miesta či predmetov či dokonca rozpoznania konkrétnych tvári. 

Ponúkajú jednoduchú editáciu fotiek a najnovšie dokonca aj celkom efektívnu retuš. Sú to už pomerne pokročilé funkcie, na ktoré človek kedysi potreboval Photoshop a teraz to ide vykúzliť pár klikmi. Dokážeš s tým napríklad zmazať nežiadúci objekt na fotke, alebo upraviť kompozíciu fotky. Fakt to stojí za vyskúšanie!

Google Photos dokáže vytvoriť aj koláže či krátke videá. V podnikaní sa dá Google Photos skvelo využiť na vytvorenie prezentačných fotogalérii či prezentácii prác. Určite to stojí za pozornosť, každý si tam môže nájsť to svoje. 

Funkcia, ktorá môže byť zaujímavá najmä pre súkromné účely je možnosť nechať si vytlačiť svoje fotky, prípadne si vytlačiť jednoduchú fotoknihu.

Google Photos rozhodne stoja za pozornosť, či už v súkromí alebo pracovne. Dokážu ti odľahšiť pamäť v telefóne, svoje spomienky máš stále pri sebe a čo je to najlepšie, nikdy o ne neprídeš, pretože v tomto úložisku sú naozaj v bezpečí. 🙂 Neváhaj a vyskúšaj ich ešte dnes! Daj nám vedieť, ako sa ti páčia.

Vybuduj si zarábajúcu značku s Klubom Clemènce.